Krótkie wędzidełko

Wędzidełko jest to fragment skóry umiejscowiony na spodniej części prącia, łączący żołądź z napletkiem.  W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź zarówno w stanie spoczynku, jak i we wzwodzie. W przypadku  zbyt krótkiego wędzidełka mężczyzna może odczuwać dyskomfort i ból podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub zerwania, co skutkuje krwawieniem i silnym bólem. Czasem zbyt krótkie wędzidełko powoduje zaciąganie szczytu żołędzi w dół, co może powodować dyskomfort estetyczny.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniami do zabiegu są względy estetyczne oraz dyskomfort podczas stosunku seksualnego.

Przygotowania do zabiegu

Pacjent do zabiegu kwalifikowany jest na podstawie konsultacji urologicznej. Podczas konsultacji należy zgłosić ewentualne przyjmowanie leków (szczególnie tych zmieniających krzepliwość krwi), a także stwierdzone zaburzenie krzepliwości oraz alergie na leki.

Przed zabiegiem zalecana jest depilacja.

Zabieg wydłużenia wędzidełka w Warszawie

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po uprzednim odkażeniu operowanego miejsca, lekarz rozcina wędzidełko za pomocą lasera CO2. Zastosowanie lasera znacznie skraca czas zabiegu oraz zmniejsza ryzyko krwawienia i konieczności zakładania dodatkowych szwów. Użycie tej techniki w sposób znaczący wpływa na przebieg rekonwalescencji oraz zapewnia mniejsze dolegliwości po zabiegu. Zabieg trwa około 20 minut. Zastosowanie znieczulenia w postaci maści ogranicza urazowość zabiegu oraz nieprzyjemne odczucia z nim związane. Czasem może zajść konieczność założenia pojedynczych, rozpuszczalnych, miękkich szwów.

Rekonwalescencja

W pierwszych kilku dniach po zabiegu zaleca się stosowanie jałowych opatrunków, ze względu na ewentualne, niewielkie krwawienie. Okolica operowana może być zaczerwieniona, zasiniona, obrzęknięta. Przez około 2 tygodnie (czasem dłużej) należy powstrzymać się od aktywności seksualnej. Lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń i udzieli instrukcji dotyczących rekonwalescencji.