Wskazania

  • chęć poprawy wyglądu krocza
  • brak satysfakcji seksualnej
  • odczuwalnie mały obwód prącia

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zalecana jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której lekarz wykonujący zabieg – dr Mateusz Kamiński dokładnie wyjaśni przebieg procedury oraz spodziewane i możliwe do uzyskania efekty. Przed zabiegiem konieczna jest depilacja, zapewnia ona możliwość odpowiedniego zdezynfekowania okolicy zabiegowej.

Przebieg zabiegu powiększania penisa

Zabieg powiększania penisa własnym tłuszczem – lipotransfer trwa około 90-120 minut. Najpierw pobierany jest tłuszcz np. z podbrzusza. Aby proces ten nie był bolesny, tkanka tłuszczowa nasączana jest specjalnym roztworem znieczulającym. Następnie przy użyciu dedykowanych kaniul marki Tulip® lekarz aspiruje tłuszcz do przygotowanej strzykawki z wytworzonym podciśnieniem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi zabiegowych, komórki tłuszczowe (adipocyty) ulegają jak najmniejszym uszkodzeniom, co znacząco wydłuża ich żywotność w nowym miejscu. Następnie lekarz dokonuje preparatyki tłuszczu i łączenia go z osoczem bogatopłytkowym (PRP). Zastosowanie PRP poprawia przeżywalność komórek tłuszczowych w miejscu przeszczepu, dlatego warto skorzystać z tej wersji zabiegu. Z aktywowanych płytek krwi, których stężenie w osoczu bogatopłytkowym wynosi minimum 1 000 000/μl, uwalniany jest m. in. czynnik wzrostu naczyń krwionośnych, który pośrednio poprawia odżywienie adipocytów. Tak przygotowany preparat tłuszczowy podawany jest pod skórę penisa bardzo cienką kaniulą marki Tulip®. Prącie przed zabiegiem jest znieczulone, więc procedura ta jest praktycznie bezbolesna. Cały zabieg odbywa się w sterylnych warunkach, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Po zabiegu pacjent przez minimum godzinę pozostaje pod obserwacją.

Rekonwalescencja

Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa od 2 do 3 tygodni. W tym czasie należy wstrzymać się od masturbacji i współżycia. Zakazany jest również wysiłek fizyczny, co związane jest głównie z samym pobraniem tłuszczu. Dokładne zalecenia pacjent otrzymuje od lekarza przeprowadzającego zabieg. Wszystkie wątpliwości co do postępowania po zabiegu są omawiane od razu po zabiegu.

Efekty po zabiegu

Metoda powiększania prącia w oparciu o własny tłuszcz stanowi doskonałą alternatywę dla metod operacyjnych oraz wykorzystujących wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Pozwala ona na uzyskanie powiększenia obwodu penisa o 3-4 cm oraz długości o około 1 cm. Istotny jest fakt, że podczas współżycia oraz dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego największe znaczenie ma właśnie grubość członka, a nie jego długość. Zastosowanie własnych komórek tłuszczowych powoduje dłuższe utrzymanie się efektu zabiegu, który jest widoczny nawet przez 2 lata. Najważniejszym atutem lipotransferu jest to, że wraz z komórkami tłuszczowymi przenosimy komórki macierzyste. Skutkuje to tym, że część komórek tłuszczowych pozostaje pod skórą prącia na zawsze, dzięki czemu po drugim zabiegu właściwie nie ma konieczności wykonywania kolejnych. Ponadto zastosowanie autologicznego materiału eliminuje ryzyko reakcji alergicznej, które choć jest niskie to zawsze istnieje przy podawaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.  Zastosowanie własnego tłuszczu, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, powoduje, że członek mimo powiększenia nie traci swojego naturalnego wyglądu (tłuszcz układa się pod skórą bardzo równomiernie) i pozostaje niezmieniony w dotyku (kwas hialuronowy może powodować powstanie wyczuwalnych grudek). Dodatkowym efektem jest zmniejszenie ilości tłuszczu w miejscu, z którego jest on pobierany.

Cennik

Cena zabiegu zależy do objętości przeniesionego tłuszczu i waha się od 3500 zł do 4500 zł.Powyższe ceny obejmują wizytę kwalifikacyjną (jej wartość jest odliczana od ceny zabiegu), zabieg, pakiet materiałów opatrunkowych oraz wizytę kontrolną.
Istnieje możliwość dokupienia poprawy efektu zabiegu w cenie 500 zł. Ma to zastosowanie, gdy w ciągu 6 miesięcy od zabiegu dojdzie do utraty ponad 50% objętości podanego tłuszczu. Wówczas przy wykupionej poprawie efektu zabieg uzupełniający wykonujemy gratis!!! Bez wykupionej uprzednio poprawy efektu zabieg uzupełniający wykonany w ciągu 6 miesięcy od pierwszego zabiegu to koszt 2000 zł.